Trzeci nabór do inwestycji planujemy na II kwartał 2021 roku. Zapisz się na listę oczekujących. Sprawdź szczegóły

Oczekiwany zysk z inwestycji

Inwestycja w biznes jest inwestycją rentierską. Czyli długoterminową inwestycją przynoszącą bieżące przychody wypłacane dwa razy w ciągu roku.

Oczekiwany zysk z inwestycji to 5-6% rocznie (wypłacany dwa razy w roku) plus dodatkowa możliwość wzrostu wartości udziałów ze wzrostem cen nieruchomości.Na rysunku: Prognozowana stopa zwrotu dla Inwestorów Mzuri CFI Rodzinne Finanse w okresie pierwszych pięciu lat działalności spółki (%).

  • Pierwsze wypłaty zysków dla inwestorów z I naboru zostały wypłacone w październiku 2020 (wypłata zysku z bezterminowych pożyczek do spółki)
  • Informacje o szczegółowych comiesięcznych przepływach / wpłatach/ czynszach w roku 2020 znajdziesz w nagraniu video.

Skąd bierze się zysk?

Jedyną działalnością spółki jest zarabianie na wynajmie długoterminowym. Tak wyglądają nasze mieszkania. Tu znajdziesz ich listę. A dokładne omówienie przychodów i kosztów na tej stronie.

Czy oczekiwany zysk uwzględnia wszystkie koszty?

Tak. Oczekiwany zysk roczny na poziomie 5-6% (może być też większy wraz ze wzrostem wartości nieruchomości) uwzględnia już wszelkie opłaty zarówno w spółce (za zarządzanie) oraz rynkowe koszty działań zlecanych na zewnątrz.

Oczywiście tak jak w każdym przypadku podawania zysków z inwestycji nie jest tu uwzględniony podatek od zysków kapitałowych (19%). Żadna inwestycja nie podaje wyniku netto, lokaty bankowe też nie. Oczekiwany zysk 5-6% oznacza po opodatkowaniu „na rękę” około 4% – 5%.


Czy inwestycję i zyski muszę wpisywać w PIT?

Nie. Działa to od strony podatkowej jak lokata bankowa. Spółka w momencie wypłaty zysków odprowadza za inwestora podatek – a inwestor otrzymuje wypłatę w kwocie netto.


W inwestowaniu warto wiedzieć więcej

Jeżeli szanujesz swoje pieniądze to na pewno liczy się pełna wiedza o tym jak są/ będą inwestowane.

Inwestując w projekcie MZURI CFI Rodzinne Finanse uzyskujesz pełną przejrzystość – także (a może przede wszystkim) w dostępie do informacji skąd się biorą zyski. Oprócz poniższych informacji zajrzyj na stronę z bieżącymi wynikami finansowymi.


Sprawdzony w kilkunastu podobnych spółkach model biznesowy


Jak wyliczana jest wartość udziałów?

Na koniec każdego roku zgodnie z założeniami spółki będziemy wyliczać nową cenę udziałów w spółce.

Wycena oparta jest o wskaźnik zmian cen nieruchomości na rynku wtórnym proporcjonalnie do dywersyfikacji geograficznej portfela mieszkań. Ceny w roku 2019 na tym wzrosły i to powinno przełożyć się na wzrost wartości udziałów.

Powyższe liczby nie oznaczają że wartość udziałów wzrośnie o 6-7%! W wycenie bierzemy pod uwagę czas posiadania nieruchomości w danym roku (dla mieszkania kupionego np w grudniu nie można liczyć wzrostu wartości za cały rok) oraz stan gotówki (która nie pracuje).


Na pewno zastanawiasz się: a co gdy wycena udziałów w którymś roku spadnie?

W wielu miejscach przypominam, że inwestycja w MZURI CFI Rodzinne Finanse ma być jak najlepszym odwzorowaniem modelu samodzielnego inwestowania w wiele nieruchomości na wynajem. Przy długoterminowym inwestowaniu wahania cen nieruchomości nie mają większego znaczenia.

Kupując samodzielnie mieszkanie na wynajem:

  • tak samo inwestował(a)byś długoterminowo
  • liczy się przychód z najmu, nie planujemy realizować szybkich transakcji
  • tak samo jak w prywatnej inwestycji w mieszkania na wynajem jeżeli ceny są niskie nie warto sprzedawać (tak samo nie warto wychodzić w takim momencie z inwestycji)
  • jeżeli z jakiegoś powodu potrzeba wycofania kapitału z projektu wypadnie w momencie spadku cen na rynku nieruchomości – to sytuacja inwestora jest dokładnie taka sama jak w prywatnej inwestycji na wynajem- chcąc sprzedać inwestycję (lub nieruchomość) w dołku cenowym trzeba będzie sprzedać ją poniżej wartości
  • w spółce CFI Rodzinne Finanse sytuacja nawet w momencie konieczności sprzedaży udziałów w czasie niższych wycen może być nawet lepsza – z uwagi na dywersyfikację wartość wyceny udziałów brana jest pod uwagę w oparciu o proporcjonalny udział mieszkań na wynajem
  • przy inwestowaniu długoterminowym okresy tańszych wycen nieruchomości są świetną okazją do nowych zakupów do spółki – poprzez dołączanie do spółki nowych inwestorów a dodatkowo opłata przyłączeniowa zwiększa majątek spółki…

 

Nie ma inwestycji bez ryzyka

Ale ryzyka mogą być bardzo dobrze zabezpieczone

Przedstaw się (imię lub imię i nazwisko) Twoje dodatkowe pytania (np. propozycja terminu rozmowy)
Adres e-mail (tu wyślę dodatkowe materiały)
Telefon (opcjonalne, wypełnij jeżeli mam oddzwonić) Zgłoszenie do niczego nie zobowiązuje! Otrzymasz pakiet materiałów i wzory umowy

Zainwestuj w mieszkania na wynajem już od 10.000 zł © 2019-2020 Dołącz do grupy ponad 100 inwestorów. Sprawdź też: Polityka prywatności, RODO.
Informacje publikowane na stronie internetowej nie stanowią oferty ani rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia MF z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Informacje w portalu udostępniane są wyłącznie w celach informacyjnych i reklamowych i nie należy ich traktować jako rekomendacji inwestowania czy też zaniechania inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe. Dane te nie mogą być traktowane jako usługa doradztwa inwestycyjnego lub innego typu doradztwa. Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości kapitału.